-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

За влез преку Табановце се чека околу половина час

Најчитани вести

Од АМСМ соопштуваат дека за влез во земјава преку граничниот премин Табановце се чека околу 30 минути.

– На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, стои во соопштението на АМСМ.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести