-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

За брзо возење 435 санкции на територија на цела држава

Најчитани вести

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 435 возачи.

Од нив, како што соопштија денеска од МВР, 35 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести