9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

За брзо возење 322 казни

Најчитани вести

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 322 возачи.

Од нив, како што денеска информираа од МВР, 23 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а седум возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 157 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 165 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com