31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

За брзо возење 204 санкции на територијата на цела држава

Најчитани вести

Во текот на вчерашниот ден во спроведената засилена акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, санкционирани се 204 возачи.

Од нив 16 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а две возила се движеле со дури над 70 километри на час. Од МВР информираат дека при тоа 77 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 127 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com