33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

За Арчи годините ништо не значат – стана татко на 60 години

Најчитани вести

Речиси да нема татков што не се сеќава на популарниот пејач од 90-тите, Златимир Аревски или попознат кај сите како Арчи.

А веднаш штом се спомене неговото име, во глава веднаш ни доаѓаат стиховите на неговата хитовска „Од желба изгорен“ или народски насловена „Да пукнеш леле што ми направи“.

Денес Арчи е на прагот од седмата животна деценија, а годините не претставуваа никаква пречка за тој повторно да се оствари во улогата на татко, пишува порталот „Слободен печат“.

Имено, пред месец ипол Арчи доби син од вториот брак, а веќе подог период живее во Дубровник, Хрватска.

За потсетување, од првиот брак Арчи има веќе возрасен син.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com