17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Захариева заразена со Ковид-19

Најчитани вести

Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева, објави дека добила позитивен резутат на ПЦР тест за Ковид-19.

PCR тестът ми за Ковид-19 е положителен. Чувствам се добре и ще продължа да изпълнявам задълженията си дистанционно.

— Ekaterina Zaharieva (@EZaharievaMFA) March 10, 2021

„Таа е во добра општа состојба и ќе ги извршува своите должности од далечина“, соопшти бугарското МНР.

Како што пренесуваат бугарските медиуми, за време на изолацијата, таа ќе биде заменета со заменик-министерот Петко Дојков.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести