18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Затворската полиција го донесе Боки 13 да даде исказ кај Русковска

Најчитани вести

Бојан Јовановски во јавноста попознат како Боки 13 во придружба на затворската полиција од Истражниот затвор во Шутка е донесен во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да даде исказ за случајот “Рекет”, за кој е првообвинет и е во притвор.

Исказ пред ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција треба да даде и поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева.

Од тројцата осомничени, само Зоран Милески е во домашен притвор.

Откако ќе измине рокот за увид во доказите за сите осомничени, обвинителката Вилма Русковска има рок од 30 дена да подигне обвинение за случајот „Рекет“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com