7.8 C
Skopje
Monday, December 6, 2021

Затворен угостителски објект во Тетово, приведена сопственичката

Најчитани вести

Полициски службеници од СВР Тетово вчера извршиле контрола во угостителски објект на ул.“120“ во Тетово кој бил отворен и во кој биле послужени неколку гости.

Објектот бил времено затворен од Државен пазарен инспекторат, а сопственичката Ј.Б.Н.(49) била приведена и по целосното документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com