29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Затворен аеродромот во Тирана

Најчитани вести

Аеродромот „Мајка Тереза“ во Тирана е затворен поради огромно оштетување на терминалот по земјотресот што ја погоди Албанија рано утрово.

Локалните медиуми јавуваат дека денеска не работат ниту училиштата.

Најмалку шест лица загинаа, а повеќе од 300 луѓе се повредени во земјотресот со јачина од 6,4 степени според Рихтер што рано утрово ја погоди Албанија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com