-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Затворени четири плажи во Мексико поради излевање нафта

Најчитани вести

Во Мексико се затворени четири туристички плажи поради излевање нафта, јавија локалните медиуми.

Мерката, преземена од одделот за цивилна заштита, дојде откако е откриена осум-километарска нафтена дамка што ги погодува градовите од Лас Флорес до Унион.

Се уште не е позната причината за излевање. Тимови за итни случаи се мобилизирани за да го исчистат загадувањето на нафтата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести