22.8 C
Skopje
Tuesday, May 17, 2022

Затвореници се степале во Идризово

Најчитани вести

Вчера околу 10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во просторија во Казнено-поправната установа Идризово, настанала физичка пресметка помеѓу Р.Р.М.А. од Пакистан и М.Д.(22) од Р.Македонија, кој при пресметката употребил остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информира полицијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com