Home » Затвореници во Штип штрајкуваат со глад

Затвореници во Штип штрајкуваат со глад

by Журнал.мк

Четири осудени лица на казна затвор во штипската казнено поправна установа веќе втор ден штрајкуваат со глад.

Тие се револтирани зошто еден осуденик кој пократок временски период од нив служи затврска казна е префлен од затворениот во полузатворениот дел.

Исто така, се жалаат и дека не им е укажан соодветен лекарски преглед, туку само им бил измерен крвниот притисок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More