8.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

Засилени контроли, 161 санкциониран возач во Скопје

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 161 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 44, 20 за возење без возачка дозвола, 10 санкции за вградени неатестирани фолии, осум за нерегистрирани возила, четири за користење на мобилен телефон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com