15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Заради снегот забрани за товарни возила на Стража, Пресека и Маврово-Дебар

Најчитани вести

Снегот кој врне во текот на целиот ден донесе снег по коловизите заради што се препорачува внимателно управување и прилагодување на брзината според условите.

Забрани за товарни возила има на Пресека, Стража и Маврово –Дебар.

Препораките од АМСМ погледнте ги во видеото.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести