1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Започнува пријавувањето за 17. Виз Ер Скопски Маратон 2021

Најчитани вести

Сабота, 2 октомври, оваа година ќе биде резервирана за трката на пет километри, со старт од 17 часот, а во недела, на 3 октомври, од 8 часот наутро ќе се трчаат маратонот, полумаратонот и штафетниот маратон – ЕУ за спорт.

Пријавувањето за Виз Ер Скопскиот Маратон 2021 може да се направи на официјалната веб страна www.skopskimaraton.com.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести