-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Започна пријавувањето на еден од најголемите турнири во мал фудбал во Македонија – „8-ми Септември“ во Маџари

Најчитани вести

Започна пријавувањето на еден од најголемите турнири во мал фудбал во Македонија “8-ми Септември” во Маџари, Скопје.

Турнирот ќе започне на 8ми Август, а финалето е планирано да биде одограно на Денот на независноста на Републиката 8ми Септември.

Натпреварите ќе се одигруваат на игралиште со вештачка трева во дворот на градинката Детелинка, Маџари, Гази Баба.

Овој Турнир се оддржува од 14 години по ред.

Пријавувањето трае до 6-ти Август, а котизација изнесува 5.000 денари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести