17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Запознајте го првиот смартфон кој може да се наполни за 30 минути!

Најчитани вести

Заборавете на сите познати компании кои нудат брзи полначи, бидејќи Oppo претстави нов уред кој може да се наполни за само 30 минути…

Името на новиот флегшип уред е Reno Ace и има батерија од 4000 mAh кој може да се наполни од 0 до 100% за само 30 минути.

Интересно е што и претходниот рекорд во брзо полнење беше поставен од Oppo со Find X Lamborghini Edition. Моделот имаше батерија од 3400 mAh која се полнеше целосно за 35 минути.

Покрај големата батерија, новиот Oppo смартфон има и полнач од 65W благодарение на кој се полни толку брзо.

Се разбира, батеријата не е единствената добра спецификација кај Reno Ace – има и одличен Snapdragon 855+ Plus процесор, 12GB RAM, голем 6.5 инчен панел и Sony камера од 48 мегапиксели, заедно со уште две камери.

Цената на Reno Ace е 420 долари./gsm.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com