6.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Запленет кокаин во Кавадарци

Најчитани вести

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Велес-ОВР Кавадарци денеска во Кавадарци го лишиле од слобода 34-годишниот кавадарчанец Н.А., кај кого при претрес бил пронајден кокаин, кој имал намера да го продава, соопшти МВР.

Во координација со ОЈО Кавадарци против Н.А. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава за извршено кривично дело по чл. 215 од Кривичниот законик, информираа од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com