23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Запленети 100 килограми канабис во Грција, уапсени Грк и Албанец

Најчитани вести

Во грчкиот регион Теспротија, полицијата заплени повеќе од 100 килограми канабис и уапси две лица, еден Грк и еден Албанец.

Теспротија е близу до границата со Албанија, а полицијата во петокот при рутинска контрола на возило пронајде 99 пакети канабис со тежина од околу 102 килограми.

Според „Катимерини“, уапсени се 40-годишен Грк и 36-годишен граѓанин на Албанија кои се обвинети за шверц со дрога.

Албанецот се соочува со други обвиненија поради нелегален влез во земјата, бидејќи претходно му бил забранет влез во Грција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com