20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Запленета подморница со два тони кокаин во Шпанија

Најчитани вести

Шпанската полиција заплени подморница на која имало два тона кокаин и притоа уапси две лица, пренесуваат шпанските медиуми.

Би-Би-Си го цитира соопштението на полицијата во кое се наведува дека подморницата била откриена кога се доближила до брегот на Галиција, и дека трето лице, исто така, било во неа, но успеало да им побегне.Како што се наведува, трите лица потекнувале од Еквадор.

Шпанските медиуми пренесуваат дека подморницата од Колумбија пристигнала до шпанскиот брег, а полицијата се обидува да утврди дали цело време самостојно патувала од Латинска Америка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com