7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Запленета марихуана вредна 200.000 евра, уапсени се петмина

Најчитани вести

Во голема полициска акција во непосредна близина на граничниот премин Богородица, запленета е марихуана вредна околу 200.000 евра.

Уапсени се пет лица, тројца албански државјани и двајца македонски државјани. Од МВР официјално ја потвдуваат акцијата и најавуваат детали за утре.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com