24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Запален 20 тонски камион товарен со плин

Најчитани вести

Кавадарци, 1 октомври- Се запали  20-тонски камион товарен со плин на патот Росоман-Кавадарци. Брзата реакција на пожарникарите спречи голема катастрофа, изјави Александар Чадамов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кавадарци.

– Камионот бил во движење, помош побара возачот. На лице место бевме за само три-четири минути и навремено реагиравме и спречивме поголеми последици и штети – рече Чадамов

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com