Home » „Закочи“ Instagram

„Закочи“ Instagram

by Журнал.мк

Најголем дел од проблемите ги пријавуваат корисниците на мобилната верзија на Instagram, а на сајтот DownDetector, кој го следи статусот на онлајн сервисите и сајтовите, корисниците пријавуваат проблеми со прикачувањето фотографии во делот Story, доцнење или отсуство на пораки.

Еден корисник пријавил и дека му се прикажал само црн екран, бидејќи апликацијата Instagram не ја вчитувала содржината. Околу 87 отсто од корисниците кои го пријавиле проблемот на DownDetector, доаѓаат од мобилната апликација на услугата.

Instagram, засега, се нема огласено, па не се знае која е причината за споменатите проблеми на популарниот сервис.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More