3.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Законот за државјанството на седница на собраниската Комисија за европски прашања

Најчитани вести

Комисијата за европски прашања на Собранието денеска треба да ја одржи својата 23 седница, на чиј дневен ред е само една точка.

Членовите на Комисијата ќе треба да расправаат за Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за државјанството на Република Македонија, по скратена постапка во второ читање.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести