7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Заинтересираните клубови тргнаа во „лов“: Дани Алвес официјално раскина со Сао Пауло

Најчитани вести

Бразилската легенда Дани Алвес и официјално раскина со Сао Пауло. 38 годишниот фудбалер од пред неколку часа слободен агент.

Тој имаше договор уште 15 месеци, но клубот имал големи долгови кон него па поради тоа реши да ја прекина соработката, по само шест одиграни меча оваа година, што е услов да се пресели во друг клуб од Бразил.

Веќе се јавија заинтересирани клубови за некогашниот бек на Барселона и ПСЖ, а прв во редот застана Фламенго, кој неодамна го ангажира и Давид Луиз.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com