4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Заедничка седница на македонската и косовската влада

Најчитани вести

Во Скопје ќе се одржи меѓувладина седница помеѓу македонската и косовската влада.

Од тие причини од МВР информираат дека ќе преземат мерки за посебен режим на сообраќајот на сообраќајниците на поширокото централно подрачје.

Полицијата апелира до сите граѓани да ги почитуваат наредбите што ќе ги даваат полициските службеници со цел непречено одвивање на сообраќајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com