8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Заев ќе се обрати на конференцијата по повод 20 години од Охридскиот рамковен догово

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев ќе се обрати на конференцијата „По Охрид” што ќе се одржи денеска во Скопје по повод 20-годишнината од Охридскиот договор.

Како што најави владината прес-служба Заев ќе се обрати на лидерската сесија.

Конференцијата е во организација на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците во соработка со Програмата за изградба на мирот и човековите права на Универзитетот на Колумбија

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com