16 C
Skopje
Tuesday, May 11, 2021

Заев: Ќе го разгледаме предлогот на Пендаровски за одложување на пописот

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев рече дека ќе го разгледа предлогот на претседателот на државата Стево Пендаровски, за одложување на пописот.

„ Го видов предлогот на државата, да се одложи пописот на месец два…ок, јас сум секогаш спремен, се е вредно за размислување..Летото знаеме дека попис не се спроведува, а септември е кампања, октомври е изборен период за локалните избори. И да размислие за месец ипол да завршиме некаде до јуни, гледам тоа веќе опозицијата го одби. Уште еднаш ја испраќам пораката да бидеме одговорни и да го спроведеме пописот“ рече Заев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести