19.8 C
Skopje
Saturday, September 18, 2021

Заев: Ја чуваме татковината и македонскиот идентитет

Најчитани вести

Денес им се поклонуваме и ги чествуваме храбрите дејци на македонската револуционерна борба, и горди сме што татковината ја чуваме и афирмираме во светот како место на изградениот и уникатен македонски идентитет. Ова го напиша Заев на Фејсбук.

  • Учиме од историјата – чекориме силно и храбро кон иднината и во патриотски дух издигнуваме држава признаена од сите, како што се стремеа и дејците на македонската револуционерна борба. Нека е честит 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба!, напиша Заев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com