7.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Заев: Срамота е да се каже дека Тевдо сум го сменил поради новиот Клинички

Најчитани вести

Доста ветувања дај да видиме реализација. Доста со ќе, рече пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на седницата за избор на нови министри.

– Заврши таа работа. „Дојде живот“ стана главна зафрканција на стадион, во кафеана… мора да покажете реализација. Кажавте дека ќе ги тргнете арогантните министри. Се фалевте Тевдовски ќе ви биде советник, а тој ви одговори чао аморе, се враќм на факултет. Точно ли е дека Тевдовски го тргнавте бидејќи не сакал да потпише кредит за новиот Клиничкиот центар, како што наголемо се зборува – праша Димовски.

Заев одговор:

– Оваа говорница изгледа е заштита за сѐ. Не може така. Дали Тевдо е сменет за новиот Клинички е срамота.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести