29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Заев: Со Мицотакис претежно за економски теми, но и за европската агенда

Најчитани вести

Премиерот Заев пред средбата со неговиот грчки колега Мицотакис очекува на состанокот да се наметнат претежно економски теми, но оти нема да биде заобиколена ниту европската агенда.

„Ќе разговараме и за престојниот НАТО Самит, но она што е многу важно е дека ќе разговараме и за имплементирање и на договорот од Преспа заради тоа што преку неговото имплементирање ќе растат и релациите меѓу двете земји“, рече Заев.

Како што е најавено, премиерот Заев на економскиот симпозиум во Солун се очекува да отпатува попладнево.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com