17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Заев се пофали дека дошла правдата и дека сега секој може да има мир

Најчитани вести

Правосудниот систем e независна власт и денес гледаме дека ги има сите околности да спроведува истрага без влијанија и да организира обвинителска и судска постапка во која важат само доказите и одредбите за фер и правично судење, за секој без исклучок, напиша на својот фејсбук профил премиерот Зоран Заев, по соопштувањето на пресудите за предметот „Таргет-Тврдина“.

Според него, тоа е начинот на кој треба да бидат спроведени и довршени сите предмети за организиран криминал и против Уставот и достоинството на граѓаните.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com