25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Заев потврди дека ако автопатот Миладиновци-Штип е веќе именуван „Гоце Делчев“, ќе остане „Гоце Делчев“

Најчитани вести

Одговарајќи на новинарски прашање дали планира да го преименува автопатот Миладиновци-Свети Николе- Штип со оглед на одлуката на претходната Влада која била и објавена во Службен весник истиот да се вика „Гоце Делчев“, премиерот Зоран Заев со одговор ако навистина имало таква одлука, тогаш во ред.

Заев накратко одговори дека ако е така, така и ќе остане, нема потреба од промена ако биле завршени процедурите за именување на автопатот, односно автопатот и официјално ќе се вика „Гоце Делчев“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com