18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Заев: Посветени сме на покачување на платите за да стигнеме до 34.000 денари

Најчитани вести

Продолжува растот на платите од месец во месец. Просечната исплатена нето плата во декември 2020 изнесувала 28.294 денари, што е зголемување за 5,4 проценти во однос на истиот месец во 2019, поточно за 1.458 денари, објави на неговиот ФБ статус премиерот Зоран Заев.

– Посветени сме на покачување на платите за да стигнеме до 34.000 денари во следните четири години, со цел подобрување на стандардот на граѓаните и економијата во земјата, напиша премиерот Заев.

https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10159485660082932

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com