10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Заев повика на итен состанок со надлежните инспектори поради загадувањето

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев на својот профил на Фејсбук напиша дека им дал насока на министрите Оливер Спасовски и Насер Нуредини итно да ги повикаат сите надлежни инспектори на состанок во Владата поради загадувањето.

-Загадувањето на воздухот е огромен проблем за кој имаме обврска да ги ангажираме сите расположливи капацитети во општеството.
Изминатава недела се соочуваме со нови подметнати пожари кои дополнително ја отежнуваат ситуацијата. Затоа дадов насока на министрите Оливер Спасовски и Насер Нуредини итно да ги повикаат сите надлежни инспектори на состанок во Владата.
Очекувам да се засилат сите контроли и сите надлежни да бидат постојано на терен со цел да се откријат и соодветно казнат оние кои го загрозуваат нашето здравје – напиша Заев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести