4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Заев од Охрид: Мицкоски е одлепен од реалноста, тој е маската на Груевски

Најчитани вести

Заев посочи дека Мицкоски е маската на Никола Груевски дека тој не може да понуди ништо што е во интерес на граѓаните, на општините, на државата и дека граѓаните тоа многу добро го знаат.

Со оглед дека тие имаат намера да ги искомплицираат европските интеграции, односите со соседите, односите меѓу етничките заедници во нашата држава – наводните проекти на ВМРО-ДПМНЕ се неизвесни, бидејки иднината што ја најавуваат како „нова” е крајно неизвесна и опасна! Видовме – опасна е таквата нивна „иднина” за држава, опасна е за граѓаните, а видовте и вие охриѓани, колку можат тие да бидат опасни и за Охрид.

„Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се oпасност за граѓаните и државата и на нив е опасно да им се довери да водат – и општина и држава. И додека таа партија не се реформира – ниту смее да дојде на власт – ниту ние, заедно со вас, ќе го дозволиме тоа“, порача Заев од Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com