18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Заев на трибина „На прав пат“ во Велес: Во јануари ќе станеме членка на НАТО

Најчитани вести

Во јануари ќе станеме 30-та членка на НАТО, уверува премиерот Зоран Заев кој денеска се обрати на трибини од кампањата на СДСМ „На прав пат“.

Заев говореше и за зголемување на минималната плата, за платите на докторите специјалисти, како и за состојбите во судството. порача дека судството мора да стане ефикасно и прекршителите на законите да одговараат за своите дела.

Најнови вести