27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Заев наскоро ќе објави како детално го пријавил случајот „Рекет“

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев, на денешната прес конференција за потпишување на договорот за соработка со најголемата софтверска компанија од Република Бугарија – „Скејл Фокус“, беше прашан и за случајот „Рекет“.

Тој уште пред неколку месеци информираше дека го пријавил случајот, а на денешната прес конференција истакна дека наскоро ќе достави и писмен допис за детални информации за тоа кога, каде и како го пријавил случајот „Рекет“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com