27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Заев: Навистина имаме чесни судии и обвинители!

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев смета дека е добро што ќе има прочистување во правосудството и е убеден дека во Македонија има чесни судии и обвинители.

„Поимот ветинг симболизира различна постапка. Ние сме во напредна фаза во областа на правосудството каде институциите можат да влезат и да го направат прочистувањето. Добро е што Антикорупциска отвори постапка протви министри, премиерот и други политички функционери. Навистина имаме чесни судии и обвинители, но некои ја огрдуваат сликата“, истакна Заев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com