0.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

Заев им ги отвори вратите на турските инвеститори

Најчитани вести

Поинтензивна соработка меѓу Македонија и Турција најави Заев по посетата на таа земја, каде патуваше со министерот за здравство Венко Филипче.

На работниот ручек со Реџеп Таип Ердоган и висока турска делегација , Заев им кажа „бујрум“ на турските инвеститори.

Тој кажал дека вратите на Македонија се отворени затурските инвеститори а двете земји, како што се посочува се согласиле дека Македонија и Турција ги поврзуваат исти вредности како мирот и стабичноста во регионот, но и добросеоседските односи и борбата против тероризмот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести