21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Заев за Јанева: Не ја знам основата за одлуката на судот

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев вечерва во интервју за МТВ изјави дека не ја знае основата за одлуката на судот за пуштањето во домашен притвор на екс јавната обвинителка, Катица Јанева.

Заев рече дека верува во ефикасни судски процеси.

„Мојот народ врие, нашиот народ врие. Зошто? Затоа што предмети застаруваат“, рече Заев.

Toj вели дека ветинг мора да има, но наведе и дека Прибе нагласил дека не треба да се коментираат судски одлуки.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com