Home » Заев: Да живее 17 мај, денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието

Заев: Да живее 17 мај, денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието

by Журнал.мк

Поранешниот премиер на Македонија, Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави видео од протестите на 17 мај 2015 година.

„Нека е честит и вековит Денот на обединувањето за слобода, Денот на граѓанскиот глас, Денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието. Да живее 17 Мај. Да ја чуваме слободата. Да живеат граѓаните“, напиша Заев.

Нека е честит и вековит Денот на обединувањето за слобода, Денот на граѓанскиот глас, Денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието. Да живее 17 Мај. Да ја чуваме слободата. Да живеат граѓаните.

Posted by Zoran Zaev on Tuesday, May 17, 2022

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More