8.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Заев го повика Груевски да се врати за да му помогне

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев денес од Битола го повика Никола Груевски да се врати во Македонија, по неговата објава на Фејсбук во која посочи дека на моменти посакува да му помогне на сегашниот прв човек на владата.

– Да, ми треба помош. Го повикувам Груевски да се врати во државата да ми помогне. Човек може да помогне и кога ќе си ја одлежи казната затвор – изјави Заев.

Премиерот ја коментираше и средбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан во Будимпешта.

– Мислам дека тие се сретнаа како двајца лидери на европски народни партии. Јас верувам дека таа средба може да придонесе за зајакнување на пријателството меѓу Република Северна Македонија и Унгарија – истакна Заев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести