9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

Заев: Веќе не сме единствена држава во светот без спроведен попис, веќе не одиме низ магла

Најчитани вести

За првпат по 20 години државата спроведе успешен попис. Еден милион 832.696 граѓани се попишаа, односно над 99 проценти од граѓаните. Ова е голем, огромен успех, веќе не сме единствена држава во светот без спроведен попис, веќе не одиме низ магла, туку добиваме јасни и прецизни податоци на кои ќе ги темелиме идните политики, кажа премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев во Велес, на промоцијата на кандидатот за градоначалник и советничка листа.

Тој додаде дека покрај пописот, во другата рака го имаме и членството во НАТО.

-Тој пат носи напредок на државата, но и развој на општините. Овие четири години се развиваше државата, се решаваат клучни прашања, но истовремено се развиваа регионите и општините. И тоа Велес го знае најдобро“, заклучи Заев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com