32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Заев: Ветив пилот-проекти, а не пилоти во Арачиново

Најчитани вести

Сите знаат дека не може да биде точно, односно не можат да бидат вработени 300 пилоти од селото Арачиново, изјави премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција, одговарајќи на новинарско прашање.

„Дефинитивно не сме ветиле 300 пилоти. Сме ветиле работи за кои што постојат пилот-проекти. Државата нема потреба од 300 пилоти“, рече Заев.

Тој додаде дека 300 пилоти нема ниту во Муртино.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com