17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

ЗАГИНА ТАТКОТО НА ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА: Непознат сторител го удрил со автомобил и побегнал од местото на несреќата

Најчитани вести

Локалната полиција бара да се појават сите сведоци на несреќата, а славната раперка сè уште не ја објавила смртта на нејзиниот татко.

Роберт Марај, 64-годишниот татко на раперката Ники Минаж, почина откако во петокот попладне го удри автомобил.

Според американските медиуми, Роберт одел по патот на Лонг Ајленд кога се случила несреќата, а возачот кој управувал со автомобилот избегал од местото на несреќата. Иако наскоро беше хоспитализиран, во саботата им подлегна на повредите.

Локалната полиција бара сите сведоци на несреќата да се пријават.

Ники Минаж сè уште не ја коментирала смртта на нејзиниот татко.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com