15.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

Загина прилепчанец, со мотоцикл излетал од патот

Најчитани вести

На локалниот пат Прилеп – село Лениште, во попладневните часови на 11 мај мотоцикл „томос“, управуван од С.Т. (71) од Прилеп изгубил контрола и излетал од патот.

По незгодата, мотоциклистот бил пренесен во Градската болница во Прилеп, каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од прилепската полициска станица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести