25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Загина пешак кај општина Ѓорче Петров

Најчитани вести

Едно лице загина кај општина Ѓорче Петров откако во него удрил автомобил, соопштија од МВР за МИА.

– Пријавено е дека кај Општина Ѓорче Петров, патничко моторно возило „Ауди“ удрило пешак. Пешакот починал, велат од МВР.

Нивна екипа е упатена на лице место. МВР ќе излезе со официјална информација, откако ќе заврши увидот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com