Home » Загинаа сите патници во хеликоптерот што се урна во Алјаска

Загинаа сите патници во хеликоптерот што се урна во Алјаска

by Журнал.мк

Загинаа сите четворица патници на хеликоптерот кој се урна во езеро на Алјаска минатиот четврток – потврдија американскиот оддел за транспорт.

Спасувачката операција заврши вчера. Пилотот и тројцата членови на Одделот за природни извори на Алјаска биле на теренско истражување кога се случила несреќата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More