Home Топ вести Заврши средбата Вучиќ – Курти во Охрид

Заврши средбата Вучиќ – Курти во Охрид

by admin

Заврши речиси дванаесет часовната средбата во Охрид меѓу Вучиќ и Курти. Во секој момент се очекува изјава на високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Жозеп Борел.

Се уште нема информации каков  е исходот од преговорите.

Пред Вучиќ и Курти на маса беше европскиот предлог – договор составен од 11 точки. Очекуваме во секој момент да бидат соопштени детали од денешната маратонска средба во Охрид.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More